Светлана Каменова е европейска шампионка. Една от най-добрите ни боксьорки чу химна в своя чест, след като ликува в категория до 57 килограма на първенството в Белград.

Под наставленията на Борислав Георгиев и Роман Цветков тя срази рускинята Дария Абрамова и за пръв път в кариерата си стъпи на върха на Стария континент.

Светла, която след по-малко от три месеца ще боксира и на Олимпийските игри в Париж, показа много добра игра от дистанция. С премерени действия, точни комбинации и отличен усет при движението с крака тя установи превес. Светла изкова аванс след първите два рунда и със самочувствие затвори срещата за успех с 5:0 гласа (30:27, 30:27, 30:27, 29:28, 30:27).

Златислава Чуканова спечели сребърен медал. В категория до 50 килограма националката ни направи много добър мач с представителката на Ирландия Шанън Суийни. Тя диктуваше темпото, търсеше боя и не спря да преследва съперничката си по ринга. Злати спечели първия рунд, но съдиите прецениха, че ирландката е била по-акуратна в контриращите действия в следващите два и присъдиха поражение на нашата боксьорка с 1:4 гласа (28:29, 28:29, 29:28, 28:29, 28:29).

България завърши с общо 5 медала при жените на Европейското първенство в Белград.

Светлана Каменова

източник: БФБ

В четвъртък с бронзови отличия се поздравиха Севда Асенова (48 кг), Венелина Поптолева (52 кг) и Аслъхан Мехмедова (63 кг). Всяка от тях спечели и премия. Златният медал носи 15 хиляди долара, сребърният – 10 000, а бронзовите – по пет хиляди долара.

В неделя на ринга в Сърбия в опит да стигнат до златните отличия при мъжете ще се качат Хавиер Ибаниес (57 кг), Радослав Росенов (60 кг) и Рами Киуан (75 кг).