Литовският Жалгирис загуби гостуването си на Реал Мадрид с 81:88 (44:41) в среща от 28-ия кръг на Евролигата по баскетбол, но за първи път от 2005 година си осигури място в елиминациите на надпреварата.

Двубоят беше равностоен през по-голямата част от времето, но испанците си осигуриха успеха в последните пет минути, когато направиха серия от 10:2, за да поведат с 85:76, което се оказа решаващо.

Фелипе Рейес беше най-резултатен с 16 точки за 17-ата победа на Реал през кампанията, а Лука Дончич допринесе с 11 точки и 7 асистенции.
Паулиус Янкунас наниза 21 точки за литовците, които имат 16 успеха през сезона.

Защитаващият титлата си Фенербахче записа 20-а победа след 80:63 (40:31) при гостуването си на Цървена звезда.

Али Мухамед завърши с 25 точки за турците, които са втори в подреждането, изковаха успеха в третата четвърт, която спечелиха с 25:10.
Деян Давидовац завърши с 18 точки за сърбите, които допуснаха 17-а загуба и нямаш шансове за четвъртфиналите.

Панатинайкос спечели драматично срещу Макаби Тел Авив като гост със 76:75 (35:41) и нанесе сериозен удар върху надеждите на съперника за класиране в плейофите.

Израелците изостават на деветото място преди последните два кръга с 13 победи и 15 поражения, а осмият Баскония, който тази вечер гостува на елиминирания Барселона, има 14 успеха и 13 загуби.

Майк Джеймс изравни личния си рекорд в Евролигата с 27 точки за гърците, в това число и победен кош 5,8 секунди преди края.
Макаби имаше последна атака, но Дешон Томас пропусна със сирената. Деандре Кейн беше най-добре за домакините с 19 точки и 9 борби.
Валенсия се наложи с 93:89 (40:43) над домакина Олимпия Милано в мач без съществено значение, тъй като и двата отбора отпаднаха от борбата за елиминациите. Ерик Грийн беше най-резултатен за испанците с 18 точки.

Владимир Мицов наниза рекордните в кариерата си 27 точки за италианците, които са предпоследни само д 9 победи през сезона.