Тимът на Балкан загуби като гост на Порто (Португалия) с 80:92 (19:23, 21:30, 13:27, 27:12) в двубой от четвъртия кръг от група "К" във втората групова фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже.

Поражението беше четвърто поредно за българския шампион, а Порто се изкачи на първо място в класирането с три успеха и една загуба. Испанският Билбао има три успеха и е втори, а утре ще гостува на третия в подреждането Гьотинген (Германия). Ботевградчани са последни с четири загуби до момента и нямат шансове да продължат напред в турнира.

В игра за "зелените" се завърна Сюприйм Хана, но отсъстваха Николай Грозев и Майки Диксън.

Домакините поведоха с 18:8 в началните минути, след което продължиха да доминират и на почивката имаха аванс от 53:40. През третата четвърт баскетболистите на Порто вече водеха със 75:51, а преди финалните 10 минути с 80:53. В последната част българските играчи бяха по-добри спечелиха с 27:12, за да направи поражението си по-почетно - 80:92.

Димитър Димитров завърши със 17 точки и 6 борби за Балкан, Йордан Минчев добави 14 точки и 6 борби. Мартин Сотиров се отличи с 14 точки и 8 асистенции, а Георги Герганов вкара 11 точки.

За Порто най-резултатен беше Кливланд Мелвин с 19 точки. Антъни Барбър приключи с 15 точки, 7 борби и 6 асистенции, а Филип Фейн реализира 14 точки.

За Балкан предстои домакинство на Гьотинген в следващия кръг от групата за Купата на ФИБА Европа на 31 януари.

Тимът, воден от старши треньора Небойша Кнежевич, ще гостува на Ямбол в среща от Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) на 27 януари (събота).