Отборът на Монтана 2003 отстъпи пред Цинкарна Целе (Словения) със 74:101 (18:19, 16:31, 12:31, 28:20) като гост в Сърбия във втората си среща от втората фаза на Адриатическата лига по баскетбол за жени, т.нар. Суперлига. Поражението е трето поредно за българския вицешампион и пето в актива на тима на този етап от надпреварата, като Монтана 2003 има и три победи. Цинкарна е на втора позиция с шест победи, едно поражение и мач по-малко.

Единствено първата четвърт беше равностойна, след което словенките поведоха с 50:30 и до края доминираха. На почивката отборът на домакините имаше аванс от 50:34, а след 30 минути - 81:46. Българките взеха последната част, но това не промени с нищо развоя на срещата.

Най-голямата разлика в полза на Цинкарна в резултата беше 38 точки при 81:43 малко повече от минута преди края на третата четвърт и при 84:46 в началото на последната.

Янина Тодорова се отличи с 18 точки за българския тим, 12 добави Преслава Колева, а 11 Валентина Горанова. Чуждестранните попълнения Тери Батъл и Шариз Феърли записаха общо 16 точки.

За домакините най-резултатна беше бразилката Тайна Силва с 25 точки, Джите София Гбемуотор вкара 16 точки и спечели 10 борби.

В следващия си мач от Адриатическата лига баскетболистките на Монтана 2003 ще приемат Орлови (Босна и Херцеговина) на 31 януари. В българския шампионат им предстои двубой с Локомотив (София) на 27 януари.