С 23 точки на американеца Майк Джеймс Монако победи със 76:69 турския Фенербахче в един от най-интересните мачове от 25-ия кръг в Евролигата по баскетбол при мъжете.

Монако влезе в псоледната четвърт с изоставане от шест точки при 55:61, но както често се случва при домакинства, в последните десет минути френският представител задуши съперника си с играта си в защита. Възпитаниците на старши треньора Александър Обрадович допуснаха само осем точки в заключителната част на двубоя и водени от Джеймс направиха обрата, който им осигури четвърата поредна победа в турнира.

Ели Окобо вкара още 16 точки за победителите от Монако, като с френския гард на терена домакините бяха +19. Ветеранът Джон Браун остана с 15 точки, а за Фенербахче най-резултатен с 12 точки бе Сертач Шанлъ.

В класирането Монако излезе на пето място с 15 успеха и 10 поражения, а със същия актив Фенербахче е шести.