Отборът на Фенербахче продължи успешната си серия в мъжката баскетболна Евролига.

Тимът от Истанбул постигна четвърти пореден успех в редовния сезон на най-престижното баскетболно състезание на Стария континент при мъжете, след като в мач от 30-ия кръг от редовния сезон на турнира наби у дома един от основните фаворити – Барселона с 88:74 точки (23:11, 23:14, 16:32, 26:17).

За Фенербахче това е общо 19-а победа за сезона, която изкачи тима до 3-ата позиция в подреждането, непосредствено зад втория Барселона. За каталунците загубата е 10-а за сезона.

Петима баскетболисти на Фенербахче завършиха мача с двуцифрен точков актив, като над всички бе америкнският гард Скоти Уилбекин. За 22:52 минути на паркета той реализира 18 точки. Сърбинът Марко Гудурич и гръка Ник Калатес добавиха по 13 точки.

За Барселона Дарио Брисуела наниза 18 точки. В следващия си мач, на 22 март, Барселона има ново тежко гостуване, като този път съперник е Панатинайкос.  В същия ден Фенербахче гостува на Олимпия Милано.