В скъсен състав Спартак Плевен загуби от Свендборг Рабитс със 77:83 (20:22, 18:21, 16:19, 23:21) като гост в Дания в шестия си мач от група „А“ на Европейската северна баскетболна лига за мъже (ENBL).

Поражението бе пето от шест срещи за плевенчани в международната надпревара, а Свендборг Рабитс има същия актив след като записа първи успех. Така двата тима делят шест-седмо място във временното класиране в група „А“.

Старши треньорът на Спартак Плевен Любомир Минчев използва само шест баскетболисти в мача, като в тимовия лист бяха записани едва седем заради множество проблеми, за които от клуба съобщиха по-рано днес.

Въпреки малкото състезатели на разположение превенчани се държаха в двубоя до средата на третата част. Те обаче отстъпиха в борбата под коша и нямаха добра успеваемост при стрелбата от далечна дистанция.

Свендборг Рабитс водеше с 43:38 на почивката, а след третата част резултатът бе 62:54. Спартак поведе за кратко при 49:48 четири минути след почивката, но домакините постепенно овладяха мача и в последните 10 минути имаха предимство.

Алекс Ломакс бе най-резултатен за българския тим с „дабъл-дабъл“ от 25 точки и 10 борби, а Цветомир Чернокожев завърши с 23 точки и 9 борби.

За домакините Джейдън Уилис вкара 21 точки.

В последния си двубой от груповата фаза на турнира Спартак ще гостува на Ландстеде Хамърс (Нидерландия) на 30 януари. Преди това плевенчани имат три мача от Националната баскетболна лига – домакинства на ЦСКА, Ямбол и Шумен, съответно на 21, 24 и 27 януари./ БТА