Отборът на Монтана 2003 се наложи над сръбския Партизан с 85:74 (25:13, 17:25, 26:17, 17:19) като домакин в среща от Суперлигата на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Българският тим прекъсна серията си от четири поредни загуби, постигна четвърта победа в тази фаза на надпреварата и се намира на трето място във временното класиране, като има и шест поражения.

Партизан 1953, който има две победи в актива си в Суперлигата, допусна втора поредна и общо седма загуба.

Домакините поеха инициативата в началото на срещата и не изпуснаха водачеството до края. Силна първа четвърт донесе на Монтана 2003 преднина от 25:13 след 10 минути игра, но сръбският отбор успя да намали изоставането си до 38:42 на почивката. В третата част домакините отново наложиха предимство и пак се откъснаха с 13 точки – 68:55 преди финалните 10 минути.

Най-голямата разлика в двубоя бе 20 точки при 78:58, фиксирани с тройка на Микаела Дамянова пет минути преди края.

Янина Тодорова бе най-полезна за състава от Монтана с 29 точки, 6 борби и 7 асистенции. Тери Батъл оформи „дабъл-дабъл“ от 19 точки и 13 борби, а Микаела Дамянова допринесе с 15 точки и 8 борби. За Партизан Марина Стоич завърши с 20 точки, 5 борби и 3 асистенции.

В следващия си мач от Адриатическата лига Монтана 2003 ще приеме словенския Цинкарна, а в в българското първенство тимът, воден от старши треньора Преслав Пешев, ще гостува на носителя на Купата на България Рилски спортист в мач от Първата четворка на 17 февруари./БТА