Световният шампион Германия стартира с фалстарт подготовката си за Евро 2016. В първата си контрола Бундестимът изненадващо загуби с 1:3 от друг участник на Европейското в лицето на Словакия.

Двубоят се игра в Аугсбург като проливен дъжд затрудни максимално играта на двата отбора, особено през второто полувреме, което стартира след 30 минути почивка заради пороя.

Поради различни причини Йоги Льов не разчита на голяма част отосновните си футболисти, което явно се отрази на играта на неговия отбор.

Иначе домакините откриха резултата в 13-ата минута след точно изпълнение на дузпа от Марио Гомес.

В 41-ата минута звездата на словаците Марек Хамшик изравни след великолепно изпълнение от далечно разстояние. 3 минути по-късно пък Михал Дуриш направи обрата пълен.

Условията за футбол през втората част бяха доста лоши, но като че ли гостите се ориентираха по-добре и в 52-ата минута вкараха трети гол чрез Юрай Кучка.

До края на мача двамата треньори направиха по няколко смени, които накъсаха играта и нови попадения не паднаха.

Съставът на Германия: Лено (46' Тер Стеген); Хектор, Боатенг (64' Хьоведес), Рюдигер, Кимих (75' Шюрле); Кедира (46' Вайгл), Руди; Сане, Дракслер, Гьотце; Гомес (46' Бранд).