Берое победи гостуващия Арис Солун (Гърция) с 3:0 (26:24, 25:23, 25:19) в първа среща от 1/16-финалите в турнира по волейбол за жени "Чалъндж къп". Срещата продължи 81 минути. Вторият мач е на 4 декември в Солун. Пред собствена публика волейболистките на Берое поведоха с 16:11 и 21:17 в първия гейм, но съперничките им изравниха 24:24.

С две поредни точки домакините затвориха гейма. Във втората част старозагорки имаха аванс от 21:18, но отново допуснаха изравняване - 23:23. Отново се повтори ситуацията от края на първия гейм и с две спечелени поредни точки волейболистките на Берое поведоха с 2:0 гейма.

В третата част домакините водеха и след 25:19 затвориха мача. Най-резултатна за Берое беше Хелена Перич с 16 точки, а 9 добави Веселина Григорова.  За гръцкия тим Маделин Монтано реализира16 точки, с 14 завърши Вероника Худима.