Отборът на Гърция записа ценна победа с 2:1 срещу Кипър и почти сигурно ще играе бараж за  Мондиал 2018 в Русия.

Двубоят от група „H” започна с гол за домакините, дело на Пиерос Сотириу в 18-ата минута на срещата. Само две минути обаче бяха нужни на елините да обърнат резултата и да стигнат до успеха. Костас Митроглу вкара изравнителното попадение в 24-ата минута, а Александрос Циолис се разписа с глава, осигурявайки победата за тима си.

Дъжд от голове в група H, Босна загази

Така Гърция вече заема второто място в групата с актив от 16 точки. Босна и Херцеговина, които паднаха от Белгия с 3:4 по-рано днес, са с 2 точки зад елините. Кипър заема петото място с 10 точки. Лидер пък е Белгия с 25.

В последния си мач Гърция приема аутсайдера в групата Гибралтар и победата им изглежда в кърпа вързана. Въпреки това елините ще трябва да следят и случващото се в останалите групи, тъй като ако тимът е записал най-слабо представяне от всички втори, то ще изгуби правото си на участие в баражите.