Баскетболният Барселона допусна 13-та си загуба за сезона, като гост на Жалгирис в Каунас с 85:89.

21-ят кръг на Евролигата не донесе нищо позитивно за каталунците, чийто сезон в най-силния европейски клубен турнир е пред провал, след петте загуби в последните шест двубоя.

Мачът в литовската крепост Каунас бе интересен и динамичен от началото до края, като най-голямата разлика бе 8 точки.

Олимпиакос гази всичко наред

Жалгирис успя да дръпне с въпросните осем в самия край на срещата, при това след поредното техническо нарушение отсъдено на старши треньора Шарунас Ясикевичус този сезон.

Страхотните стрелби от разстояние и една отлична изява на Лео Вестерман в защита направи разликата 8 точки, минута и половина преди края.

Барса обаче не се отказа, и игра до края за обрат, но с Ясикевичус край страничната линия, Жалгирис бе перфектен до сирената за 89:85.

По 17 точки за успеха вкараха Лукас Лекавичус и Едгарас Улановас, Паулиус Янкунас добави 15, а Артурас Милакнис - 14.

Александър Везенков игра 16 минути за Барселона, завърши със 6 точки, 2 борби, 2 асистенции и открадната топка, и само бързите три нарушения, които извърши, му попречиха да играе повече. Хуан Карлос Наваро реализира 17 точки за Барселона.