Битката между световния номер едно Новак Джокович и южноафриканеца Кевин Андерсън ще има своя победител днес следобед. Доиграването на двубоя е насрочено за 15:00 часа на Централния корт.

Двамата направиха истински екшън снощи, който обаче беше прекъснат заради настъпилата тъмнина над Лондон. Резултатът между тях е 2:2 сета и на практика нищо не е ясно преди довършването днес.

Ноле навакса изоставане от два сета, които загуби с тайбрек. Днес обаче възможност за дълъг гейм няма, тъй като победителят ще бъде определен след минимум два гейма разлика.

Победителят от тази битка ще се изправи срещу миналогодишния победител на US Open Марин Чилич на четвъртфиналите. Това е и единственият двубой при мъжете днес, като в програмата на Уимбълдън са заложени дамските четвъртфинали.