Отборът на Цървена звезда победи гостуващия Цедевита Загреб с 94:74 (43:32) в мач от седмия кръг на втората фаза на баскетболната Евролига.

Сред публиката в препълнената белградската зала "Пионир" беше и най-добрият тенисист в света в момента Новак Джокович, който видя четвъртия успех на своите сънародници в група Е. Домакините поведоха с 22:7 и до финалната сирена контролираха срещата, въпреки че в края на третата четвърт позволиха на съперника да се доближи на само 6 точки при 62:56. Куинси Милър беше най-добър за сърбите с 22 точки, а Василие Мичич допринесе с 14 точки и 9 асистенции.

Джейкъб Палън беше най-резултатен с 20 точки за хърватите, които допуснаха пето поражение в групата.

Лидерът Фенербахче записа седма поредна победа след 80:59 (41:28) над гостуващия Уникаха Малага (Испания). Домакините не дадоха шансове на съперника в Истанбул, като петима играчи на турския отбор записаха двуцифрен актив в срещата. Най-резултатен беше Луиджи Датоме с 13 точки, а центърът Екпе Удо добави 12 точки и 10 борби. Де Маркъс Нелсън единствен от гостите премина границата от 10 точки, като реализира 11.

Защитаващият титлата си Реал Мадрид записа четвърти успех в група F, след като се наложи над Химки като гост с 93:82 (43:50).

Домакините имаха аванс от 59:50 малко след почивката, но след серия от 16:1 точки испанците обърнаха до 66:60. Последва поредица от 9 безответни точки за Химки, но след пет силни минути в началото на последната част Реал поведе с 84:72 и до края нямаше проблеми. Густаво Айон беше лидер за мадридчани с 24 точки и 13 борби, а Серхио Юи допринесе със 17 точки и 11 асистенции. Джеймс Огюстин вкара 20 точки за Химки, който допусна третата си загуба в групата.

Лидерът в тази група Лаборал Куча Витория (Испания) разгроми гостуващия Брозе Баскетс (Германия) с 90:64 (49:30) и записа пета победа. Янис Борусис беше най-добър за домакините с 18 точки и 11 борби, а Майк Джеймс се отличи с 16 точки. За германците Брадли Уонамейкър беше най-резултатен с 11 точки./БТА