Силен втори гейм изигра Марица в първото си гостуване в група С на Шампионската лига по волейбол за жени, на Хемик Полице.

Въпреки това пловдивчанки загубиха и него с 24:26 и вече изостават с 0-2 гейма.

Сервисът на Марица проработи във втория гейм, където играта вървеше точка за точка, но пловдивчанки успяха да дръпнат на първото техническо прекъсване, а след това взеха и 4 точки аванс.

Опитните полякини не позволиха да се стигне до по-сериозно откъсване, направиха четири поредни точки и изравниха резултата. Те имаха и точка аванс на второто техническо прекъсване, след пълен обрат.

Почти до края Хемик водеше, но страхотни моменти за Марица помогнаха на българския тим да настигне съперника до 22:22.

След още няколко равенства обаче, домакините взеха финалните две точки в гейма, за да го затворят с 26:24.