Уругвай надви Египет в самия край с 1:0 с гол в 90-ата минута с глава на Хосе Хименес. Това бе вторият мач от група „А”, след разгромното 5:0 за Русия срещу Саудитска Арабия.

Египет - Уругвай 0:1

0:1 Хосе Хименес 90

Пирамидата на египтяните рухна точно, когато изглеждаше, че и без фараона си Мохамед Салах, северноафриканците ще удържат непокътната своята крепост.

Двубоят бе втори в група „А”, като бе игран в Екатеринбург.

Съперниците започнаха предпазливо, видимо опипвайки почвата. Без голямата си звезда Мохамед Салах египтяните бяха по-дефанзивно насоченият отбор.

Уругвай стигна до първата си изгодна възможност за гол в 25-ата минута, когато при удар на Луис Суарес след корнер топката се оплетет във външната страна на мрежата, само създавайки илюзия за гол, без да има такъв.

След тази изолирана голова ситуация мачът продължи в същото русло като в началото. Уругвайците видимо бяха по-активният тим, за да оправдаят ролята си на фаворит в двубоя. „Фараоните” обаче бяха много добре организирани и не оставяха почти никакви възможности на своите опоненти.

Така заслужено, според показаното, двата отбора се оттеглиха на почивка, без да успеят да разтресат мрежата на съперника – 0:0.

Второто полувреме започна с нов голям пропуск отблизо на Луис Суарес, като вратарят на Египет  Елшенауи спаси удара му.

Извън тази възможност нищо не се промени решително в подхода на двата тима. Египтяните продължиха да бъдат отлично организирани в защита, дебнейки за контраатаки.

А урусите изглеждаха силно затруднени да измислят нещо и да покажат идея срещу солидния опонент.

Далечен диагонален удар на Фатхи намери подготвен вратаря нао Уругвай Мослера.

А в 73-ата минута съдбата за трети път в мача покани Луис Суарес да се възползва, и той не успя. „Деветката” на Уругвай нахлу срещу Елшенеуи, но вратарят успя да измъкне от краката му топката и да запази вратата на Египет.

В 84-ата минута и Кавани пробва да превземе вратата на Египет, на там стоеше солидният Елшенауи, който отрази силния му удар.

След това Кавани уцели и гредата от фаул, ала Уругвай все пак пречупи Египет.

В 90-ата минута след центриране на отдясно Хосе Хименес се извиси и с глава донесе победата за Уругвай – 1:0.

Така след първите мачове в група "А" води Русия с 3 точки, пред Уругвай също 3, а Египет и Саудитска Арабия са без точка.

ЕГИПЕТ - УРУГВАЙ 0:1

ЕГИПЕТ /4-2-3-1/: 23 Мохамед Елшенауи, 7 Ахмед Фатхи, 2 Али Габр, 6 Ахмед Хегази, 13 Мохамед Абделшафи, 17 Мохамед Елнени, 8 Тарек Хамед /50-Сам Морси/, 22 Амр Уарда, 19 Абдала Елсаид, 21 Махмуд Трезеге, 9 Маруан Мохсен /63-Кахраба/. Селекционер - Ектор Купер

УРУГВАЙ /4-4-2/: 1 Фернандо Муслера, 4 Гийермо Варела, 3 Диего Годин, 2 Хосе Хименес, 22 Мартин Касерес, 8 Наитан Нандес /58-Карлос Санчес/, 6 Родриго Бетанкур, 15 Матиас Весино, 16 Хьорхиан де Араскаета /59-Кристиан Родригес/, 9 Луис Суарес, 21 Единсон Кавани. Селекционер - Оскар Табарес

Съдия: Бьорн Кайперс /Хол/

Стадион: "Арена Екатеринбург" - 27 015 зрители