Реал Мадрид успя да надделее при гостуването си на Уникс Казан с 81:77 в среща от 22-ия кръг на Евролигата. За "белия балет" това е 11 поредна победа във всички турнири, а ситуацията за руския тим е коренно различна - 8 поредна загуба.

Мачът започна вихрено за Уникс Казан, които след три минути игра водеха с 12:4. Домакините спечелиха четвъртината с 18:17. Впечатляваща точност показа Густаво Айон за Реал Мадрид, който успя да реализира първите си 5 стрелби и завърши частта с 10 точки.

Реал намери себе си през втората четвъртина, засили защитата, успя да запише серия от 11:0 и се оттегли с 7 точки аванс на почивката - 36:43. Силно включване от пейката направи Антъни Рандолф, който отбеляза 11 точки за частта.

И третата част завърши с промяна на водачеството. Четвъртината завърши със силна серия на Уникс - 15:6, а с основна заслуга за нея бе Кийт Лангфорд, но не успяха да поднесат сензацията и записаха 15 загуба в Евролигата.

Момчетата на Пабло Ласо затвърдиха първото място в турнира и с 17 победи 5 загуби имат лек аванс пред ЦСКА Москва и Олимпиакос.

Със своите 19 точки от пейката Антъни Рандълф бе най-добър за Реал Мадрид, а Отело Хънтър и Густаво Айон се отчетоха съответно с 14 и 12 точки.

Кийт Лангфорд завърши с 20 за Уникс Казан.

В следващия кръг Реал Мадрид домакинства на Дарушафака, а Уникс Казан е гост на Панатинайкос. И двете срещи са на 24 февруари.