Българският шампион Левски Лукойл загуби като гост от Арис (Гърция) със 76:81 в последния си мач от група G на първата групова фаза на турнира по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА Европа.

Срещата беше без значение за възпитаниците на Константин Папазов, които предварително си бяха осигурили класиране в следващата фаза на турнира и първото място в групата.

Папазов даде почивка на Калоян Иванов, който все още се възстановява от контузия в глезена и на Божидар Аврамов. Срещата пропуснаха също Деян Карамфилов и Кръстан Кръстанов.

Българите спечелиха първата част, но на почивката отстъпваха с 43:46. Играта продължи да бъде равностойна, но гърците удържаха крехкия си аванс до края и спечелиха мача.

За Левски Лукойл Деян Иванов направи "дабъл-дабъл" - 19 точки и 10 борби, а Патрик Рембърт добави 16 точки.

Най-резултатен за успеха на Арис беше Лъки Джоунс с 19 точки, а Борис Дало наниза 14.

Левски Лукойл продължава в група J на втората групова фаза, където са още Балкан (Ботевград) и израелският Ирони Нес Циона. Последният учатник ще стане ясен по-късно днес след мача между Варезе (Италия) и Алба Фехервар (Унгария).

Мачовете от втората фаза започват на 12 декември.

Левски Лукойл Арис

източник: Валентин Грънчаров

Резултати от последния кръг в първата групова фаза на турнира по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА Европа:

Група G:
Арис Солун (Гърция) - Левски Лукойл (България) - 81:76 (24:26, 22:17, 13:11, 22:22)
Днипро (Украйна) - Катая (Финландия) - 81:56 (18:14, 15:18, 20:16, 28:17)