Отборът на Русия победи с 3:0 гейма Китай и така нанесе втора поредна загуба на азиатския тим, след като ден по-рано България триумфира над китайците със същия резултат. В отделните части мачът от Група С на Мондиала в Полша завърши при 25:22, 25:11, 21:25 в полза Сборная.

Руснаците доминираха през цялата среща, като единствено първият гейм бе по-равностоен. Във втория волейболистите на Сборная доминираха по всички показатели, като затвориха частта при 25:11.

В третия гейм китайците опитаха да окажат съпротива и да вкарат мача в друго русло, но силите им стигнаха само за 21:25.

Най-резултатен в редиците на руснаците бе Дмитрий Мусерски, който се отчете с 15 точки.

С успеха Русия оглавява класирането в Група С с 4 победи, нито една загуба и 12 точки в актива си.

Китай е четвърти след две победи, две поражения и 6 пункта в сметката си.