Цървена звезда победи гостуващия Цедевита с 69:65 (22:8, 18:24, 18:16, 11:17) точки във втория мач от финалната серия на Адриатическата лига и поведе с 2:0 успеха. Играе се до три победи от пет срещи. Третият двубой е на 29-и април от 21.30 часа българско време в Хърватия.

Пред близо 5400 зрители в зала "Пионир" в Белград домакините доминираха през първата част и поведоха с 22:8. На почивката сръбските баскетболисти имаха аванс от 40:32, а в средата на третата четвърт преднината им достигна 54:36. Преди финалната част Цървена звезда водеше с 58:48, но четири минути преди сирената гостите намалиха пасива си на 59:61.

В следващите две минути домакините не успяха да отбележат кош, но се представяха отлично в защита. Лука Митрович реализира кош за 67:62 и с това реши изхода на мача.

За победителите Бобан Марянович направи "дабъл-дабъл" - 20 точки и 14 борби, а Лука Митрович добави 19 точки и 10 борби. За Цедевита най-полезни бяха Лука Бабич с 14 точки и Роко-Лени Укич с 10 точки./БТА