Елина Свитолина се класира за втория кръг на Откритото първенство по тенис на Франция. Поставената под номер три украинка се наложи със 7:6 (2), 6:4 над Варвара Грачева. В първия сет Свитолина поведе с 4:0, но допусна изравняване до 4:4, за да се стигне до тайбрек, в който украинската тенисистка спечели със 7:2.

Рускинята Грачева, заемаща 89-то място в световната ранглиста, поведе с 4:2 във втората част, но Свитолина спечели следващите четири гейма, за да се поздрави с краен успех след 99 минути на корта. В следващия кръг Елина Свитолина ще се изправи срещу Рената Сарасуа. Мексиканската квалификантка победи с 6:1, 6:2 представителката на домакините Елса Жакмо.

Свитолина игра на четвъртфиналите на "Ролан Гарос" през 2015 и 2017 година.

В друга среща от първия кръг Кики Бертенс победи след обрат с 2:6, 6:2, 6:0 Катарина Заватска. Холандката, номер пет в схемата, изостана в резултата след първата част, като допусна три пробива. В следващите две части Бертенс спечели общо седем пъти подаването на 20-годишната украинка, за да победи след два часа и седем минути.

Във втория кръг възстановената от контузия в ахилеса Кики Бертенс ще играе срещу бившата финалистка Сара Ерани. Италианката, която достигна до двубоя титлата през 2012 година, победи с 6:2, 6:2 Моника Пуиг от Пуерто Рико за само 55 минути. Финалистката от 2019 година Маркета Вондрушова отпадна още на старта на турнира в Париж. Поставената под номер 15 чехкиня загуби с 1:6, 2:6 срещу Ига Сьонтек (Полша).

Шампионката от 2009 година Светлана Кузнецова също напусна тазгодишното издание на "Ролан Гарос". Рускинята, което е 28-ма в схемата, загуби с 1:6, 6:2, 1:6 срещу своята сънародничка Анастасия Павлюченкова.