Двукратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха последния си мач от груповата фаза на турнира по бадминтон на олимпийските игри в Токио.

Българките, които започнаха с две поредни загуби, победиха номер 8 в световната ранглиста Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонджай (Тайланд) с 2:1 (21:11, 16:21, 21:17) за 59 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева доминираха през първия гейм. Те поведоха с 12:6 и 20:9 и без проблеми поведоха в резултата.

Любомир Асенов/Lap.bg
26 снимки

Във втората част играта беше равностойна, но тайландките натрупаха преднина след средата и след 21:16 изравниха.

В третия гейм също се игра точка за точка, а след 16:15 сестрите взеха няколко поредни разигравания и стигнаха до крайния успех.

"Щастливи сме, че спечелихме този мач, но и сме разочаровани, че не успяхме да се класираме за четвъртфиналите, което беше нашата цел", каза Стефани Стоева след двубоя.

Така сестрите завършват на трето място в групата и отпаднат от олимпиадата, а двойката от Тайланд е последна с три загуби.

Само първите две двойки продължават в следващия кръг.