Франция победи драматично с 3:2 (21:25, 25:22, 21:25, 25:21, 15:9) Полша в последния четвъртфинален мач от олимпийския турнир по волейбол за мъже в Токио.

Световният шампион на два пъти поведе в резултата, но "петлите" показаха характер и обърнаха развоя на събитията за 133 минути след по-добра игра на блокада.

Жан Патри се отличи с 21 точки в полза на победителите. Неговият съотборник Ървинг Нгапет добави още 17 точки.

За "дружина полска" Уилфредо Леон се отличи с 29 точки, а Бартош Курек отбеляза 26 точки.

На полуфиналите в японската столица френският отбор, воден от Лоран Тили, ще се изправи срещу Аржентина.

По-рано днес "гаучосите" се наложиха трудно с 3:2 (21:25, 25:23, 22:25, 14:25, 15:12) над Италия. "Адзурите" поведоха с 1:0 в срещата, но след това трябваше да хвърлят всички сили, за да доведат двубоя за тайбрек, спечелен от аржентинците с 15:12.

Факундо Конте отново беше най всички за победителите с 19 точки. Есекил Паласиос добави 18 точки в актива на аржентинския тим.

Османи Хуанторена отбеляза 22 точки в полза на Италия. Алесандро Микелето стана втори по-резултатност за италианците с 21 точки.