Албания и Швейцария изиграха страхотен мач помежду си от първия кръг на груповата фаза на UEFA EURO 2016. "Кръстоносците" победиха с 1:0 срещу балканския дебютант на големи шампионати.

Единственото попадение в този мач реализира защитникът Фабиан Шер още в 4-та минута. Тогава той беше точен с глава след едно центриране от корнер и в крайна сметка нямаше кой друг да стори същото до края на мача.

Капитанът на албанците Лорик Цана направи задачата на тима си още по-тежка, след като си изпроси втори жълт картон към края на първата част, а малко след това Блерим Джемайли удари греда.

Последваха множество пропуски и пред двете врати през второто полувреме, имаше и претенции за дузпи и от двата отбора, а в края вратарят на Швейцария Ян Зомер се превърна в герой със спасяването си.

Общо взето - в този мач имаше абсолютно всичко. Вижте най-интересното от него в прикаченото видео.