Националният отбор на Румъния  спечели с минималното 1:0 срещу Малта в Плоещ. Успеха донесе нападателят на английския Рединг Георге Пушкаш. Той вече има пет попадения в девет срещи с националната фланелка.

Северните ни съседи започнаха активно срещата и в 11-ата минута Флорин Андоне отбеляза, но голът на играча на Галатасарай беше отменен заради засада. Гол Жан-Пол Фаруджа от състава на гостите също беше отменен заради засада в края на първата част. В 47-ата минута Янис Хаджи даде хубав пас за Пушкаш, който реализира и единственото попадение в мача. Футболистът на Лудогорец Клаудиу Кешеру влезе в игра в 76-ата минута на мястото на голмайстора Пушкаш. В следващите два мача Румъния гостува на Фарьорски острови и домакинства на Норвегия. Малта пък ще домакинства на Швеция и ще гостува на Фарьорските острови. В класирането Румъния е втора с 10 точки, докато Малта са пети с актив от 3 точки.