Бившата номер 1 в света Винъс Уилямс (САЩ) отпадна в първия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставената под номер 15 в схемата американка загуби от сънародничката си Слоун Стивънс с 6:7(5), 1:6. 34-годишната Уилямс поведе с 2:0 в първия сет, но го загуби след тайбрек, а във втората част взе само един гейм.

Изненадата все пак не е голяма, тъй като 22-годишната Стивънс достигна до четвъртия кръг на турнира от Големия Шлем в Париж в последните три години.

Във втория кръг американката ще играе срещу Хедър Уотсън (Великобритания).

Носителката на седем титли от турнирите от Големия Шлем Винъс Уилямс е финалистка от 2002 година, но не успя да премине втория кръг в последните четири години.

Поставеният под номер 3 в основната схема Анди Мъри (Великобритания) се класира за втория кръг. Мъри победи Факундо Аркейо (Аржентина) с 6:3, 6:3, 6:1 за 1:44 час.
Номер 3 в схемата нямаше никакви проблеми в мача, в който направи шест пробива и записа 21 печеливши удара. Мъри загуби една осем точки при първи сервис и записа 11 поредна победа за сезона на червени кортове.

Във втория кръг Анди Мъри ще играе срещу победителя от мача между Жоао Соуза (Португалия) и Вашек Поспишил (Канада).

3-Анди Мъри (Великобритания) - Факундо Аркейо (Аржентина) - 6:3, 6:3, 6:1
4-Томаш Бердих (Чехия) - Йошихито Нишиока (Япония) - 6:0, 7:5,6:3
12-Жил Симон (Франция) - Люка Пуий (Франция) - 3:6, 6:1, 6:2,6:4
13-Гаел Монфис (Франция) - Едуар Роже-Васлен (Франция) - 6:2,6:7(5), 6:1, 7:5
18-Томи Робредо (Испания) - Андрей Голубьов (Казахстан) - 3:6,6:1, 7:5, 6:3
29-Ник Кириос (Австралия) - Денис Истомин (Узбекистан) - 6:3,6:4, 6:3
Юрген Мелцер (Австрия) - 30-Адриан Манарино (Франция) - 7:6(5),6:3, 7:6(4)
31-Виктор Троицки (Сърбия) - Ян-Ленард Щруф (Германия) - 6:2,6:1, 6:7(3), 6:1