Финландия разгроми аутсайдера Унгария с 3:0 и записа четвърта поредна победа на Световното първенство по хокей на лед в Русия.

Мико Койву, Ате Отмаа и Александър Барков се разписаха за успеха, а Лео Комаров се отличи с две асистенции.

Скандинавците са лидери в група "Б" с пълен актив от 12 точки.

Страхотен мач за Унгария направи вратарят Адам Вай, който отрази 48 удара и допусна първото попадение в мрежата си 3:38 минути преди края на втората част.

Стражът на финландците Юсе Сарос трябваше да отрази само 13 изстрела, за да запише "шътаут".

В другата среща от групата Беларус постигна важен успех с 4:2 над Словакия и спечели първи 3 точки в шампионата.

Словаците поведоха с 2:0 с точни изстрели на Андрей Шекера и Томаш Юрко във втория период, но с четири безответни попадения в третата част Беларус стигна до обрат.

Кирил Готовец се отличи с гол и асистенция, Андрей Степанов, Шарл Лингле и Артур Гаврус също вкараха, а Евгений Лисовец добави три асистенции.

В група "А" Швеция разгроми Казахстан със 7:3 и с актив от 8 точки се изравни на върха с лидера Чехия.

Густав Никвист завърши с хеттрик и асистенция, а Александър Венберг също допринесе с 4 точки след гол и три асистенции.

Швейцария надделя над Латвия с 5:4 с победен гол на Ерик Блум 1:29 минута преди края.

Швейцарците пропиляха аванс от 3:0, но все пак стигнаха до успеха. С два гола се отличи Нино Нидеррайтер, а Свен Андригето добави попадение и две асистенции.

За латвийците Микелис Редлихс също се разписа два пъти.