Антъни Сирели от Тампа Бей вкара 59 секунди след началото на продължението за тима си при успеха над Анахайм с 3:2. Антъни Дюклер записа гол и съответно точка в седми пореден мач, откакто бе привлечен от Тампа Бей в последния срок на пазара. Люк Гленденинг сложи край на головата си суша от 11 мача, а Никита Кучеров подобри отборния рекорд от асистенции в 13 поредни срещи. За Анахайм Рос Джонстън отбеляза за първи път от близо две години, а Павел Минтюков също се разписа.

Джак Хюз записа гол и асистенция в своя мач №300 в редовния сезон при успеха на Ню Джърси над Ню Йорк Айлъндърс с 4:0. Каапо Кахконен направи 36 спасявания за победителите. Ню Джърси спечели за трети път в последните 4 срещи, а Айлъндърк допуснаха седмо поражение в 8 мача.

Джонатан Друин отбеляза 54 секунди след началото на продължението при победата на Колорадо Аваланч срещу Питсбърт с 5:4. Питсбърг водеха с 4:0 4:20 минути преди края на втората част. Натан МакКинон записа гол и две асистенции, като продължи серията си от точки в 18 мача. Сидни Кросби от Питсбърг се отмете с гол и 3 асистенции, Браян Ръст, Пиер-Оливие Жозеф и Джесе Пуляярви бяха другите голмайстори за гостите.

Алекс Овечкин реализира две попадения, за да помогне на Вашингтон да победи Уинипег с 3:0. Ти Джей Оши записа две асистенции, а Чарли Линдгрен спаси 27 шута за тима от столицата, който влезе в зоната за "уайлд кард" в Източната конференция.

Фредерик Андерсен направи 32 спасявания за Каролина при победата над Торонто с 2:1. Брейди Скай и Себастиан Ахо вкараха в първата част за победителите. Никълъс Робъртсън бе голмайстор за Торонто.

Защитникът Джейкъб Чичрън записа два гола при успеха на Отава срещу Едмънтън с 5:3. Тим Щуцъл и Дрейк Батерсън помогнаха с по гол и две асистенции, а Паркър Кели вкара в края на мача на празна врата. Йонас Корписало отрази 33 удара към вратата си. Еван Бушар имаше участие и в трите попадения за Едмънтън.

Сам Райнхарт достигна до мизата от 50 гола през сезона, като се разписа два пъти за Флорида при успеха над Филаделфия с 4:1. Владимир Тарасенко и Картър Верхеге също вкараха за "Пантерите", докато Брандън Монтур направи три асистенции. Боби Бринк отбеляза единственото попадение за Филаделфия.

Миро Хейсканен вкара 5:28 минути преди края на мача, а Джейк Отингер спаси 26 удара при успеха на Далас над Аризона с 4:2. Тайлър Сегуин и Мат Дюшен помогнаха с по гол и две асистенции, а Джейми Бен също вкара за Далас, който се бори с Колорадо за първото място в Централната дивизия. Клейтън Келър и Ник Бюгстад се разписаха за Аризона.

Джей Джей Петерка изведе напред Бъфало в третата част за успеха при гостуването на Калгари с 4:1. Таге Томпсон записа гол и асистенция, Пейтън Кребс и Конър Клифтън също вкараха. Джонатан Юбердо се разписа за Калгари, който има три поредни загуби.

Алекс Нюхук вкара два пъти, а Кейдън Гуле се отчете с гол и две асистенции за успеха на Монреал над Сиатъл с 5:1. Ник Сузуки добави гол и асистенция, а Майк Матесън също вкара за канадците. Вратарят им Кейдън Примо отрази 36 удара. Джордан Еберле отбеляза за Сиатъл, който е в серия от 8 мача без победа. /БТА