Крис Крейдър даде аванс на Ню Йорк Рейнджърс в третия период със своя гол 300 в кариерата и Алексис Лафрение записа първия си хеттрик при победата над Аризона с 8:5. Лафрение добави две асистенции, а Артеми Панарин записа гол и три асистенции, а Рейнджърс достигна кота от 50 победи в един сезон за шести път в историята си. Джонатан Куик направи 27 спасявания за своята 392-ри успех в редовния сезон, за да надмине Райън Милър като най-успешен вратар, роден в САЩ.

Александър Барков отбеляза два гола в последните осем минути на редовното време, помагайки на Флорида Пантърс да се наложи с 3:2 след дузпи над гостуващия Детройт. Сам Райнхарт от Пантърс отбеляза единствения гол в дузпа от три рунда.

Нейтън Маккинън реализира две попадения и даде две асистенции, а Колорадо подпечата мястото си в плейофите с победа над Нешвил със 7:4 в Денвър. Джонатан Друен отбеляза гол и асистенция, а вратарят с български корени Александър Георгиев започна като титуляр и направи 9 спасявания преди да бъде заменен.

Кевин Шатенкърк отбеляза победния гол в петия кръг на дузпите, за да може Бостън Бруинс да победи домакина Вашингтон Кепитълс с 3:2. Линдхолм и Джон Бичър също отбелязаха, докато Джереми Суейман направи 18 спасявания за Бруинс.

Вашингтон изравняваше резултата на два пъти с голове на Майкъл Сгарбоса и Джон Карлсън, който записа своята мач номер 1000 в НХЛ.

Джонатан Маршесо вкара гол на празна врата при 1:30 минути оставащо време в продълженията да изведе Лас Вегас до успех с 2:1 над Минесота. Майкъл Амадио също отбеляза за победителите, които увеличиха актива си до 90 точки и затвърдиха позицията си в плейофите. Единственият гол за Минесота отбеляза Кирил Капризов.

Конър Макдейвид вкара два пъти и добави асистенция, докато Едмънтън Ойлърс успя да спечели над Анахайм с 6:1. Матиас Екхолм се разписа и направи две асистенции, докато Адам Енрике, Уорън Фойгеле и Зак Хайман също бяха точни за Ойлърс.

Джейк Йотингер направи 17 спасявания за втората си „суха мрежа“ за сезона като Даласа Старс се наложи като гост над Сиатъл с 3:0. Уайът Джонстън, Джо Павелски и Руу Хинц отбелязаха голове за Старс, които изостават с една точка от Ню Йорк Рейнджърс в преследването на президентския Трофей, който отива при отбора с най-добри показатели в редовния сезон на НХЛ и включва домакинско предимство по време на плейофите за Купа Стенли.

Антъни Сирели се разписа на два пъти и даде асистенция, а Тампа Бей  се наложи с 4:1 над Ню Йорк Айлендърс. Стивън Стамкос отбеляза 545-ия гол в кариерата си, изпреварвайки Морис Ришар и на 32-ро място по този показател за всички времена.

Пьотър Кочетков направи 26 спасявания, а Каролина достигна още един крайъгълен камък победа без равен гол, побеждавайки домакина Монреал с 3:0. Джордан Стаал, Себастиан Ахо и Сет Джарвис отбелязаха за Тампа, докато Джейк Гюнцел записа две асистенции. /БТА