Райли Неш и Здено Хара вкараха голове през първата третина, а Патрис Бержерон добави още два през втората за победа на Бостън с 6:1 срещу Ню Йорк Рейнджърс в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

"Мечоците" спечелиха за 18-и път в последните си 23 мача и вече са само на точка от лидера в Атлантическата дивизия Тампа Бей.

Резервният вратар Антон Худобин спаси 21 удара на вратата си, а Тим Шалер се разписа за 4:1 след 7:25 минути игра през втората третина и предизвика недоволството на зрителите в "Медисън Скуеър Гардън", които освиркаха бурно Рейнджърс заради оформящия се разгром.

Шон Кърли също вкара за Бостън, а единственият гол за Рейнджърс беше дело на Рик Неш.

Джеймс ван Риймсдайк вкара в редовното време и в седмия рунд на дузпите за победа на Торонто с 3:2 срещу Нешвил. Каспери Капанен също беше точен игра за Кленовите листа, които спечелиха за шести път в последните си седем мача. Фредрик Андерсен пък отрази 44 удара.

Пол Ладю вкара от пауърплей 5:27 минути преди сирената и Лос Анджелис спечели с 5:2 срещу Едмънтън. Дарси Кюмпер спаси 25 удара за четвъртата си поредна победа, но неговата серия без допуснат гол приключи след 193:58 минути. С това той е втори в клубната история зад Джонатан Куик, който опази вратата си 202:11 минути през 2011-а година.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Торонто - Нешвил 3:2 след дузпи
НЙ Рейнджърс - Бостън 1:6
Лос Анджелис - Едмънтън 5:2