С букет и много благодарности Българският олимпийски комитет отбеляза в Токио края на състезателната кариера на Мария Гроздева.
Генералният секретар на БОК Белчо Горанов припомни паметните успехи на най-титулуваната родна спортистка, спечелила рекордните пет олимпийски медала, два от които златни, 12 европейски титли, общо 29 отличия от континентални първенства и 18 победи за световната купа.

„Благодаря на Мария за това, което е дала на българския спорт и на олимпийското движение. Тя остава в историята като една от най-великите, като посланик на България и пример за младите,“ каза Горанов.

Развълнувана, Гроздева благодари на всички, които през десетилетията са спомогнали за тези успехи и са били с нея. За 30 години най-точните очи на нацията са спечелили общо 90 медала от елитни шампионати и турнири. След 38 години и 7 олимпиади Мария затвори пистолета в куфара и сложи точка на своята феноменална спортна кариера.