Франция завоюва за първи път титлата в олимпийския турнир по хандбал при жените с победа с 30:25 (15:13) над Руския олимпийски комитет.

По този начин французите завоюваха дубъл в турнира, тъй като в събота и мъжкият им отбор спечели златните медали. Освен това французойките взеха реванш от рускините за загубата във финала в Рио де Жанейро преди 5 години.

В днешния финал играта започна равностойно и в началните минути двата отбора разминаха на няколко пъти водачеството. Франция обаче изкова аванс със серия от 6:2 гола, след която поведе с 12:9. До почивката Руският олимпийски комитет върна разликата на два гола при 13:15, а в началото на второто полувреме се стигна и до изравняване при 16:16.

Тогава обаче Франция нанесе съкрушителния си удар, реализирайки шест безответни гола за 22:16. Това деморализира руския състав и до края на мача те така и не успяха да стопят разликата до по-малко от 4 попадения.

Най-резултатни за Франция бяха Паулета Фопа със 7 попадения от 7 удара и Алисон Пино със 7 гола, но от 10 изстрела. Още 4 гола добави Кло Валентини.

За Руския олимпийски комитет 7 гола вкара Полина Ведехина, а Дария Дмитриева завърши с 6 гола.