Франция е новият олимпийски шампион по хандбал за мъже. Французите победиха Дания с 25:23 във финала, който бе повторение на мача за титлата преди пет години в Рио.

Французите жадуваха реванш за загубата на финала в Рио и бяха по-активният отбор, като на почивката имаха четири гола аванс.

Две минути преди края Мортен Олсен вкара и намали на 23:24, но Франция не допусна обрат и в самия край Людовик Фабрегас реализира за крайното 25:23.

Недим Ремили се отличи с пет гола за Франция, а по три отбелязаха Дика Мем и Юго Деска.
Легендата Никола Карабатич допринесе за успеха с два гола и влезе в историята като първият хандбалист с троен Гран шлем - три олимпийски титли, четири световни, три европейски и три пъти победител в Шампионска лига.

За Дания девет гола вкара Микел Хансен, а шест добави Матиас Гидсел.

Така Франция спечели олимпийската титла за рекорден трети път след Пекин 2008 и Лондон 2012.
В мача за бронзовите отличия европейският шампион Испания победи Египет с 33:31 (19:16).