Европейският шампион Испания спечели бронза на олимпийския турнир по хандбал за мъже, след като победи Египет с 33:31 (19:16) в двубоя за третото място.

Мачът между испанците и египтяните бе равен 28:28 шест минути преди края, но Алекс Довичебаева и Раул Ентериос се разписаха през 120 секунди и дадоха преднина от два гола за европейците. Те удържаха преднина до края и спечелиха четвъртия си бронзов медал на Олимпийските игри. Предните са от 1996, 2000 и 2008, като испанците нямат други отличия. Египет пък игра за първи път в историята си за медал.

Алекс Гомес бе най-резултатен за испанците с осем гола, а Антонио Гарсия добави още шест. За Египет по седем гола вкараха Ахмед Елахмар и Мохамед Шебиб.

Финалът е насрочен за днес от 15:00 българско време. В него Франция ще опита да вземе реванш за Рио от олимпийския и световен шампион Дания.