Франция победи Южна Африка с 4:3 във втори мач от груповата фаза на футболния турнир на Токио 2020. Над всички в головото шоу бе ветерана Андре – Пиер Жиняк, който реализира хеттрик.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Двата тима запазиха головете за второто полувреме и в 53-ата минута Кобамео Кдисанг даде старт на голеадата, но четири минути по-късно Андре – Пиер Жиняк възстанови равенството.

Южна Африка отново излезе напред в резултата в 73-ата минута чрез Евиденс Макгопа, но пет по-късно отново капитанът на „петлите“ изравни.

Символичните гости за трети път в двубоя поведоха с гол на Тебо Мокоена в 82-ата минута и след четири героят за Франция отново бе Андре – Пиер Жиняк, който изравни от дузпа. За да стане още по-драматично победата за „петлите“ дойде в добавеното време на двубоя, с гол на Теджи Савание.

В последният двубой от груповата фаза Франция ще търси задължителен успех срещу домакините от Япония, докато Южна Африка ще играе с Мексико.