Иранецът Джавад Форуги спечели златото на 10 метра пистолет (мъже) в турнира по спортна стрелба на Игрите в Токио.

41-годишният състезател триумфира в дисциплината с нов олимпийски рекорд във финала от 244.8 точки.

Второто място зае сърбинът Дамир Микец с 239.9, а трети е китаецът Пан Вей с 217.6 точки.

Легендата в спортната стрелба - кореецът Йон О Джин, който се целеше в рекордно пето индивидуално олимпийско злато, не успя да се класира за финала. 41-годишният кореец записа резултат 576 точки в квалификациите и остана 15-и в състезанието.

Джин спечели златото на 50 метра пистолет в Рио през 2016 година и стана първият стрелец в олимпийската история с титли в една дисциплина на три поредни олимпиади.