Русия води в класирането по медали преди утрешния последен ден на Световното първенство по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.

Рускините гимнастички са завоювали до момента общо 11 отличия. Те взеха всичките възможни 7 златни медала, а освен това имат 1 сребърен и 3 бронзови.
Руският ансамбъл днес триумфира с титлата в многобоя.

България заема четвърто място с 1 сребърен и 1 бронзов медал, след като гимнастичките от ансамбъла станаха трети в многобоя и си осигуриха квота за Олимпийските игри в Токио 2020.

Българският тим Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн пък спечели сребро в отборната надпревара при жените.

На второ място в класирането по медали е Италия с четири отличия - 2 сребърни и 2 бронзови, а на трето място е Израел с два медала - сребърен и бронзов.

Беларус заема петата позиция в класирането по медали с един сребърен.

Утре ще бъдат раздадени последните два комплекта медали - на двата финала на отделните уреди при ансамблите./БТА