Левски Триадица спечели титлата при девойки - старша възраст на завършилото в неделя Държавното първенство, категория Елит за ансамбли, съобщават от федерацията. Надпреварата се проведе в столичната зала "София", а домакин на състезанието беше клуб Левски Илиана.

Главен съдия бе трикратната световна шампионка и член на Техническия комитет към ФИГ Мария Гигова, а помощник - главен съдия беше "златното момиче" Христиана Тодорова.

Гимнастичките на клуб Левски Триадица в състав Мария Спасова, Биляна Везирска, Йоанна Ангелова, Елица Йорданова, Миа Симова събраха сбор от 29.050 точки от двете изпълнения. За първото си изиграване на композицията с пет въжета грациите получиха 13.850 точки, а за второто - 15.200.

На второ място е ансамбълът на клуб Олимпия (Бургас) с 27.975 точки (13.275 и 14.700), а третата позиция зае клуб Левски Плюс с 27.466 точки (13.766 и 13.700).

В първата шестица са още Черноморец (Бургас) с 26.266 точки, Левски с 24.900 и вторият отбор на Левски Триадица с 24.850 точки.

В последния състезателен ден, имаше забавяне заради големия брой подадени контестации.

Месец преди състезанието основна състезателка на клуб Левски Илиана - Натали Гигова бе заменена, защото отиде в национален отбор - девойки, което наруши подготовката на отбора.

За Левски Триадица това е трети медал от държавното първенство. В събота грациите на клуба Биляна Писова, Вая Драганова, Ивет Минковска, Лидия Василева, Моника Гигова и Гергана Герасимова спечелиха титлата при жените в съчетание с 5 обръча, а при девойки младша възраст останаха на второ място. Победител в тази категория стана ансамбълът на клуб Левски Илиана, бронзовите медали при ДМВ спечелиха гимнастичките на новия клуб София спорт 2017.

Сребърният медал при жените спечели ансамбълът на клуб Чар ДКС Варна, в който участва талисманът на Световното първенство Радина Филипова, както и националката Йоана Николова. За Йоана това състезание беше първото и участие в ансамбъл в нейната кариера. Бронзовият медал при жените заслужи клуб Левски.

Това беше последното държавно първенство за 2018 година.

В последния ден специални поздрави имаше за наставника на националния ансамбъл Весела Димитрова, която отбеляза своя рожден ден. "Happy Birthday" огласи залата, след като всички присъстващи дружно поздравиха специалиста. Красив букет поднесе Ина Ананиева, жената, която Димитрова наследи на треньорския пост на ансамбъла.