Австралия взе третата и последна квота за олимпийския футболен турнир от зона Азия при мъжете. Това стана в мача за 3-ото място на първенството на Азия за младежи до 23 години, където австралийците спечелиха с 1:0 срещу тима на Узбекистан.

Единственото попадение реализира Ник Д'Агостино от Пърт Глори с индивидуален пробив. Така "кенгурата" ще играят на олимпийския футболен турнир при мъжете за първи път от 2008-а година.

Другите два отбора, които ще пътуват до Токио, са финалистите в младежкото първенство на Азия - Саудитска Арабия и Република Корея, които спечелиха полуфиналите в сряда.

Мъжкият футболен турнир в Токио е от 23-и юли до 8-и август с участието на 16 отбора, като остават свободни още две квоти.