Раздори и взаимни обвинения са раздрали германския национален отбор, след като се промъкна през иглени уши до осминафиналите. Това стана ясно от думите на героя Леон Горецка.

Халфът на Байерн влезе като резерва в 58-ата минута на последния мач от Група F с Унгария в Мюнхен на мястото на Илкай Гюндоган и 6 минути преди края на редовното време се разписа за 2:2.

При загуба трикратните европейски шампиони отпадаха от континенталния шампионат, и то на своя земя.

Горецка се нахвърли открито на колегите си в защита заради попадението на Андраш Шефер за 2:1 в полза на унгарците. То падна само 91 секунди, след като Кай Хаверц бе направил 1:1.

„Няма как да се допусне такава серия от гафове. Просто не ни приляга. Не може да ми го побере главата“, заяви Горецка.

В същото време Льов, който щеше да си тръгне от поста национален селекционер още в сряда вечер, запази самообладание и за пореден път не пожела да признае свои грешки.

„Унгарците се защитаваха с десетима. Те нямаше какво да губят. Трябва да сме просто по-разнообразни в атака“, заяви Льов.