Борнемут победи гостуващия Кристъл Палас с 2:1 в последния мач от седмия кръг на Висшата лига. Равенството се задържа почти до самия край, когато дузпа позволи на домакините да грабнат пълния комплект от точки.

Борнемут е на 7-ото място в 13 точки, а Палас е с обратното цифрово изражение – 13-и със 7 пункта.

Борнемут взе ранен аванс в двубоя с попадение още в 5-ата минута на Дейвид Бруукс , който първо разтресе гредата, а оттам топката влезе и в мрежата за 1:0.

В 55-ата минута лондончани изравниха резултата също след хубаво изпълнение на Патрик ван Аанхолт – 1:1.

Драмата настъпи в последните минути на мача, когато реферът Майкъл Дийн видя как двама играчи на Борнемут падат едновременно в наказателното поле на гостите при центриране и очевидно забеляза нарушение поне в един от случаите.

Зад топката застана Джуниър Станислас, който безкомпромисно донесе победата за своя Борнемут с безкомпромисното си изпълнение от бялата точка в 87-ата минута – 2:1.