Аржентина постигна трудна победа над Египет 1:0 във втория си мач от футболния терена на Токио 2020. Единственото попадение бе реализирано в началото на второто полувреме и бе дело на Факундо Медина. Главен съдия на двубоя бe българския съдия Георги Кабаков, който се справи отлично с ръководеното на двубоя.

Gulliver/GettyImages
25 снимки

"Гаучосите" стартираха по-агресивно двубоя и в първите минути притиснаха съперника си. В този отрязък от мача действията на терена се развиваха почти изцяло в половината на африканците.

В 5-ата минута символичните гости бяха много близо до откриването на резултата, след като Адолфо Гаич с мощен изстрел нацели десния страничен стълб зад Мохамед Ел-Шенави.

Последваха равностойни минути, в които на няколко пъти Георги Кабаков трябваше да предупреждава играчите на терена да не действат грубо.

В 12-ата минута реферът пусна отличен авантаж, който позволи на Египет да стигне до отлична възможност за попадение. Рамадан Собхи бе изведен очи в очи срещу Джереми Ледесма, но стражът спечели битката и спаси решително, влизащата топка в десния му ъгъл.

Аржентина отговори в ответната атака с изстрел на крайният защитник Ернан де ла Фуенте, който прати топката опасно над вратата.

Символичните домакини изнесоха играта в по-предни позиции и в 21-ата минута Акрам Тавфик отправи изстрел от границата на наказателното поле, който премина покай десния страничен стълб.

В средата на първата част двата отбора заформиха битка в центъра и все по-рядко залагха на атаки по фланговете, което не водеше до опасности пред една от двете врати.

"Гаучосите" имаха превес в контрола на топката, но това не притесни защитата на "фараоните", която стоеше стабилно пред вратаря си Мохамед  Ел-Шенави. Георги Кабаков даде удължи първото полъвреме със 180 секунди, в които не паднаха попадения и двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

Началото на втората част не се различаваше от първата и Аржентина притисна съперника си. В 49-ата минута симовличните гости имаха шанс да открият резутлата от пряк свободен удар, но изстрелът на Алексис Мак Алистър премина над вратата.

В 52-ата минута натискът даде резултат и Аржентина поведе. "Гаучосите" разиграха с късо подаване ъглов удар, след което Алексис Мак Алистър центрира остро в наказателното поле, където Факундо Медина стреля с глава, пращайки топката в левия страничен стълб. Кълбото се върна към халфа, който с плътен изстрел реализира в долния десен ъгъл.

„Гаучосите“ имаха нов отличен шанс в 69-ата минута, когато Агустин Урси направи отличен пробив, след което отправи изстрел, но той бе блокиран.

Три минути по-късно Египет можеше да изравни, след като Ахмед Ел Фотух принуди Джереми Ледесма да се намесва решително.

В 85-ата минута „фараоните“ имаха претенции към Георги Кабаков за дузпа срещу Рамадан Собхи, но главният съдия оттлично прецени, че нарушението е извън очертанията на наказателното поле.

До края на двубоя Египет притисна съперника си, но защитата на Аржентина се справи с нападенията и извоюва победата. В последния кръг от груповата фаза "гаучосите" се изправят срещу Испания, докато "фараоините" ще премерят сили с Австралия.

ЕГИПЕТ - АРЖЕНТИНА 0:1

0:1 Факундо Медина 52'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЕГИПЕТ: Мохамед Ел-Шенави, Карим Ел Ераки, Осама Галал, Ахмед Хегази, Махмуд Хамди, Ахмед Фату, Акрам Тавфик, Амар Хамди, Салах Мохсен, Рамадан Собхи, Ахмед Райан

Селекционер: Шавки Гариб

АРЖЕНТИНА: Джереми Ледесма, Ернан де ла Фуенте, Неуен Перес, Факундо Медина, Клаудио Браво, Фаусто Вера, Мартин Пайеро, Педро де ла Вега, Езекиел Барко, Алексис Мак Алистър, Адолфо Гаич

Селекционер: Фернандо Батиста

Гл. съдия: Георги Кабаков

Стадион: „Сапоро“