Действащият олимпийски шампион по футбол Бразилия се класира за лятната надпревара на Игрите в Токио след класически успех над Аржентина с 3:0. Селесао трябваше да надделее над големия си съперник в квалификационна среща в Колумбия в опит да се присъедини към „албиселесте“ като втори южноамерикански представител в японската столица.

Паулиньо откри резултата след 11 минути, преди Матеус Куня да добави нови два гола след около половин час и в началото на втората част. Аржентина вече си бе осигурила място в Токио, след като спечели първите си два мача в груповата фаза на квалификационния турнир. Уругвай обаче няма да играе в Япония, въпреки че надигра домакина Колумбия с 3:1. Бразилия грабна златото на „Маракана“ в Рио де Жанейро през 2016, което им осигури последния голям трофей на национално ниво.