Евелина Николова загуби с технически туш и резултат - 0:11, полуфинала в борцовия олимпийски турнир в Токио от представителката на Беларус - Ирина Курачкина в категория до 57 кг

БОК, Костадин Андонов – Start-Photo
17 снимки

Курачкина стартира с две точки, след като направи добра атака. И двете се държаха на дистация една от друга. Николова тръгна агресивно да търси точки. За съжаление Курачкина взе още 2 точки и поведе 4:0, след което направи още 4 точки и резултатът стана 8:0. Последва челъндж от българска страна за последната атака на състезателката на Беларус и 4-те точки бяха отнети и бяха дадени само две, но резултатът стана - 6:0.

Последва нов чалъндж от страна на българския щаб - 1:18 минути преди края на мача, след като бяха отсъдени нови точки за Курачкина, той беше загубен, а с това дойде и крайният резултат - 0:11.

Така Николова ще се бори за бронзовия медал в четвъртък, след като победи две съпернички преди този двубой.