Националният отбор на България по баскетбол за младежи до 20 години стартира с победа участието си на Европейското първенство в дивизия „Б“ в Скопие, Република Северна Македония.

България победи Република Ирландия с 95:38 (20:9, 26:8, 23:12, 26:9) в първия си мач от група „А“, в която са още съставите на Словакия, Чехия и домакините.

Във втората си среща утре вечер (8 юли) българите ще се изправят срещу Чехия.

Националите, водени от селекционера Васил Христов, доминираха през целия мач срещу баскетболистите на Република Северна Македония. Те дръпнаха с 20:9 след първата част, а на почивката авансът им бе 46:17. Преди финалните 10 минути резултатът бе 69:29 в полза на България, а най-голямата разлика достигна 59 точки.

Българите овладяха повече борби, подадоха тройно повече асистенции и направиха повече от два пъти по-малко грешки в сравнение с ирландците.

Най-резултатен за успеха на националния тим бе Кръстомир Михов с 15 точки, 8 борби и 3 асистенции. Константин Костадинов се включи с 14 точки и 3 борби, а Марио Боянов добави 12 точки, 2 борби и 3 асистенции.

За противника Дара Фъргюсън отбеляза 12 точки и 6 борби.