Новата година започна победно за България при националните отбори. В първия официален мач мъжете под 20 години спечелиха срещу Черна гора с 3:1 (27:29, 25:12, 25:16, 25:14) в Румъния. Двубоят даде старт на първия квалификационен турнир за европейско първенство.

Състезателите, водени от Мирослав Живков, допуснаха подценяване в първия гейм и загубиха драматично с 27:29. Това обаче по никакъв начин не ги притесни. Във втория гейм България беше повече от доминираща – 25:12. Третата част също не представляваше проблем за нашите – 25:16. Българите затвориха мача с успех в четвъртия гейм – 25:14.

Най-добре от нашите се представиха Александър Къндев, Костадин Козелов и Георги Бъчваров.

Следващият ни мач е срещу Турция утре от 16 ч. Завършваме турнира в събота срещу домакините от 19 ч. Само първият в класирането отива директно на европейско първенство. За втория и третия ще има втора квалификация през април.