Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 18 години ще играе за седмото място на европейското първенство в дивизия "В", което се провежда в София.

В зала "Триадица" в мач за разпределение на местата от пето до осмо българките отстъпиха с 46:55 (12:13, 17:19, 11:16, 6:7) на тима на Република Ирландия.

До средата на третата четвърт двата отбора се движеха рамо до рамо в резултата. След това обаче Ирландия реализира серия от 12:2 точки, след която излезе напред с 48:38.

В началото на последния период българките стегнаха играта си в защита и малко повече от три минути преди края съкратиха пасива си до четири точки при 46:50. До края обаче българският отбор не успя да стигне до нов кош, което доведе и до загубата му.

За България най-резултатна в мача бе Ивана Бонева с 13 точки. С пет точки и 19 борби завърши Деница Манолова.

Кейтлин Глокнер вкара 19 точки за победаа на Ирландия, Ребека Секстън завърши с 12, а 11 реализира Грейс Прентър.

В двубоя за седмото място в неделя България ще срещне тима на Исландия. Ирландия пък ще спори за петата позиция със Словакия. /БТА