Деветкратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 6 Надал надделя над руснака Андрей Кузнецов с 6:1, 6:3, 6:2 след два часа игра. Защитаващият титлата си испанец взе девет от първите десет гейма и нито за момент не остави съмнение в превъзходството си в срещата.

28-годишният Надал пласира 33 печеливши удара и проби осем пъти подаването на съперника си по пътя към победата. За място на четвъртфиналите испанецът ще срещне Джак Сок от САЩ. 37-ият в световната ранглиста Сок, който елиминира Григор Димитров в първия кръг, постигна нов впечатляващ успех с 6:2, 6:1, 6:4 над хърватина Борна Чорич, за да запише най-доброто си класиране в турнирите от Големия шлем./БТА