Бившата шампионка Ана Иванович преодоля трудно втория кръг от женската схема на Ролан Гарос, след като загуби първия сет и постигна пълен обрат срещу японката Мисаки Дои. В крайна сметка сръбската тенисистка, бивша номер 1 в света, спечели с 3:6, 6:3, 6:4.

Иванович, поставена под номер 7, спечели титлата на турнира във Франция през 2008 година, когато победи на финала Динара Сафина. Тя обаче изглеждаше далеч от старата си форма в началото на втория кръг през тази година, след като японката не й остави шансове и спечели с 6:3.

Иванович изравни резултата след 6:3 във втория сет, а в третия поведе с 5:2 и сервираше за спечелване на мача. Дои обаче успя да пробие и да вземе следващото си подаване, но Иванович запази самообладание и все пак успя да затвори мача.

Следващата съперничка на сръбската тенисистка е хърватската тийнейджърка Дона Векич.