Отборът на Уинипег Джетс постигна по крайно впечатляващ начин втората си победа през стартиралия сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Тимът от Манитоба навакса изоставане от 0:4 срещу Торонто Мейпъл Лийфс, за да спечели с 5:4 след продължение.

Успехът на „джетовете“ със сигурност разочарова много феновете на домакините от Торонто, който до средата на втората третина изглеждаше сигурен победител. Конър Карик даде аванс на Мейпъл Лийфс в седмата на минута на първата част, а преди края Назем Кадри увеличи преднината до 2:0.

Втората третина до две бързи попадения при числен превес за Торонто. В ситуация петима срещу трима Уилиам Нилендър покачи до 3:0, а само 8 секунди по-късно Кадри се отчете с втори гол – 4:0.

Оттук започна и феноменалният обрат за Уинипег. В 14-ата минута на втората третина Тайлър Миърс намали. Оттук до края започна и шоуто на филнандеца Патрик Лайне. Още в първата минута на последната третина той се разписа за 2:4, а скоро след него Марк Шайфеле намали до 3:4.

Лайне вкара мача в продължени с попадение 55 секунди преди финалната сирена, а в овъртайма оформи своя хеттрик, за да донесе победата.

В друг мач, игран тази нощ, Ню Йорк Рейнджърс загуби гостуването си на Детройт Ред Уингс с 1:2.